Rs 100 / PiecePrice on Request
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Output Voltage | 6V |
| Output Current | 2 A |
| Power Output | 12W |
| Mounting Type | Wall mount |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Application | Industrial, Telecom, Automation, CCTV |
| Protection | Overload, Short circuit, Over voltage, Over temperature |
| Cooling | Natural air |
Flero SMPS Power supply adapter. (12W power rating). Designed for high efficiency, it features low ripple, low interference, and built-in protection against overvoltage, overcurrent, and short circuits.
Additional Information:
- Item Code: 602
- Production Capacity: 5000
- Delivery Time: 10 DAYS



Reviews
There are no reviews yet.